zakladanie trávnika

predaj trávnikových kobercov,
odborné zakladanie trávnikov a trávnatých plôch

ZAKLADANIE TRÁVNIKA ŽILINA

Hoci inštalácia trávnika vyzerá byť na prvý pohľad celkom jednoduchá, nie je to úplne tak. Počas samotného procesu môžete natrafiť na rôzne obštrukcie a nejasnosti, ktoré nemusia byť každému ihneď úplne zrejmé. Práve pre to sú tu pre vás naši odborníci, ktorí vám ochotne poradia a pomôžu pri výbere a návrhu vhodného spôsobu zakladania trávnika a následne zabezpečia odbornú realizáciu bez zbytočných starostí.

Ak chcete vylepšiť úpravu záhrady alebo mať viac trávnatej plochy, máte k dispozícii dve možnosti – zakladanie trávnika výsevom alebo pokládka trávnikových kobercov. Oba spôsoby so sebou prinášajú rôzne výhody i nevýhody, napokon záleží len na klientovi, ktorý si vyberie.

V prípade oboch možností však môžete mať na vašom pozemku krásny zelený trávnik, pokiaľ mu dožičíte vhodnú starostlivosť.

TRÁVNIKOVÉ KOBERCE

Trávnikový koberec je vopred vypestovaný trávnik, ktorý je následne špeciálnym strojom rozdelený na pásy. Tvorí ho tráva a časť pôdy pod ňou, ktoré sú spojené koreňmi alebo inými kusmi tenkého materiálu.

Trávnaté koberce sú ideálnou voľbou pre klientov, ktorí túžia po hustom a rovnomernom trávniku bez zbytočného čakania. Pokladanie trávnatých kobercov je jednoduché a po predchádzajúcej úprave terénu je samotné položenie aj väčšej plochy otázkou niekoľkých hodín. Vyššie počiatočné finančné náklady teda vynahradí okamžitý výsledok, na ktorý by ste v prípade siateho trávnika čakali neporovnateľne dlhšie. 

VÝHODY

ZAKLADANIE TRÁVNIKA VÝSEVOM

Použitím semien trávy je možné vypĺňať malé oblasti, ale taktiež aj vypestovať celý trávnik, čo môže trvať približne dva roky. V ponuke je množstvo osív, ktoré sa odlišujú kvalitou, v každom prípade sa však odporúča dať prednosť certifikovaným a osvedčeným výrobkom. Výber lacného a nekvalitného osiva s najväčšou pravdepodobnosťou narobí viac škody ako úžitku. Rovnako dôležité je taktiež zvoliť si správnu trávnu zmes s ohľadom na budúce využitie vášho trávnika a na akom mieste bude rásť.

VÝHODY

 

Mám záujem o služby